Mezarlıklar ve şehitliklere ziyaretçi akını

Kurban Bayramı arifesinde şehitlik ve mezarlıklar doldu. Vatan kahramanları anılırken, depremde hayatlarını kaybedenler de unutulmadı. Yakınları dualarla ve gözyaşlarıyla sevdiklerini yad etti.

İstanbul‘da Vali Davut Gül, Edirnekapı Şehitliği’nde polis, kara, hava, deniz ve 15 Temmuz şehitliklerini ziyaret ederek şehitlerin kabirlerine karanfil bıraktı.

Gül, “Şehitlerimizin de şehit düşene kadar bir annesi var, bir babası var, 3-5 kardeşi var, yine makul ölçüde akrabası var. Ama şehit düştükten sonra 85 milyonun annesi, babası ve kardeşi olarak bu milletin bağrına basılıyor.” diyerek şehitlere duyulan saygıyı dile getirdi.

Ankara‘da şehit yakınları Cebeci Mezarlığı’nı ziyaret ederek yakınlarının kabirlerini dua ve Kur’an-ı Kerim okuyarak andılar.

Hatay, Adana ve Osmaniye‘de ise 6 Şubat 2023’teki depremlerde hayatlarını kaybedenlerin yakınları, bayram arifesinde mezarlıklara akın etti. Depremden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’da Antakya Asri Mezarlığı’na giden aileler, gözyaşları içinde dua ederek yakınlarının mezarlarına çiçek bıraktılar.

Adıyaman‘da da depremde yakınlarını kaybedenler mezarlıkları ziyaret ederek dualar ettiler.

Vali Osman Varol da şehitliğe gelerek kabirleri ziyaret etti.

Düzce‘de ise arife gününde şehitlik ve kabristanlarda Kur’an-ı Kerim okunarak dualar edildi. Vali Selçuk Aslan da Darıcı Mahallesi’ndeki şehitlik programına katılarak şehitleri andı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x