Dacia Spring fiyatı 100.000 TL birden indi; hemen bayiye koşun

Elektrikli otomobil piyasası günden güne gelişiyor. Bu noktada pahalı otomobiller olduğu gibi uygun fiyatlı seçenekler de mevcut. Bu seçeneklerin başında ise Dacia Spring geliyor.

Peki ama Spring kullanıcılarına ne gibi özellikler sunuyor? Menzil kapasitesi ne kadar? Tüm merak edilen sorulara cevap bulabileceğiniz haberimizin detaylarıına bakalım.

Dacia Spring fiyatı 100.000 TL birden indi! Hemen bayiye koşun!

Dacia Spring, şu anda Türkiye pazarında tek seçenekle beraber tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Aslına bakarsanız araç için daha farklı seçeneklerin sunulması, satış performansını ciddi manada arttırabilirdi.

Ancak markanın tercihi, şu anda tek paket üzerine odaklanmış durumda. Bu pakette ise tüketicileri 65 beygir güç üreten tamamen elektrikli bir motor karşılıyor. Sessiz ve konforlu bir yolculuk vadeden bu motor, aynı zamanda çevik olduğunu da kanıtlıyor.

Dacia Spring, menzil konusundaysa 225 kilometrelik bir mesafe vadediyor. Elbette bu mesafe kullanıcıya bağlı olarak azalıyor veya artabiliyor.

Seri kullanımlar, arabadaki kişi sayısı ve havanın durumu gibi faktörler, bildiğiniz gibi elektrikli otomobillerin menzil mesafesinde belirleyici olabiliyor.

Dacia Spring sözünü ettiğimiz motor sayesinde en fazla 130 km/s hıza kadar çıkıyor. 0’dan yüzde 80’lik dolum oranına 56 dakikada varan Spring, bagaj hacmi noktasında ise 290 litrelik bir yükleme alanı vadediyor.

Tam bir şehir otomobili olan Dacia Spring’in fiyatı ise aşağıdaki gibi.

Extreme Electric 65 bg

Fiyatı: 885.000 ₺

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x