Bahçeli yeni A takımını belirledi

Toplantıda MHP’nin A Takımını oluşturacak 15 kişilik Başkanlık Divanı’nda yer alacak isimler belirlendi. Başkanlık Divanı’nda sınırlı bir değişime giden Bahçeli, 11 kurmayını yeni A Takımı’nda da korurken, sadece 4 isim görevlerini yeni üyelere devretti.

A Takımı’nda, daha önce Türk Dünyası ve Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Genel Başkanlığı görevini yürüten Kamil Aydın yerini, İlyas Topsakal’a, Aile Kadın ve Sosyal Hizmet Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Pelin Yılık ise koltuğunu Ahmet Selim Yurdakul’a bıraktı.

Filiz Kılıç’ın, kurultayda MYK’ya giren Muhammed Levent Bülbül’ün yerine Grup Başkanvekilliğini üstlenmesine karar verilirken, Kılıç’tan boşalan Genel Başkan Yardımcılığı koltuğuna ise Zuhal Topçu oturdu. Genel Sekreter Yardımcısı Bahadır Bumin Özarslan’ın yerine ise Vahit Kayrıcı bu göreve getirildi.

Kılıç, seçim bölgesinin ilk kadın vekili olmanın yanı sıra, grupta yapılacak seçimle MHP’nin ilk kadın Grup Başkanvekili olarak da tarihe geçecek.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x